Маючи всього декілька спецій, можна придумати десятки варіантів маринаду. Проте не варто надто захоплюватись маринадом, тому що багато приправ можуть заглушити смак м’яса. Запорукою смачної м’ясної страви є правильні пропорції маринаду, а також відсутність наступних 6-ти основних помилок:
1. Повторне використання
Деякі кулінари грішать тим, що застосовують використаний маринад для підсилення смаку м’яса безпосередньо в процесі приготування. Тим часом сирі продукти, такі як м’ясо, можуть залишити в маринаді небезпечні бактерії, що в результаті може згубно позначитися на здоров’ї.Але є спосіб використовувати маринад як приправу без ризику для свого здоров’я. Досить розділити його на дві частини: одна піде для маринування продукту, а інша – для приготування страви.
2. Не поспішайте
Період маринування визначається видом м’яса, його жорсткістю та навколишньою температурою. М’ясо повинно маринуватися мінімум 1-2 години, але часто його залишають в маринаді на ніч. Винятком з цього правила є лише курятина, яка занурюється у маринад лише перед приготуванням.
«Швидких» маринадів існує мало, тому, якщо ви не маєте часу на їх приготування, не потрібно маринувати м’ясо взагалі. В таких випадках можна натерти продукт сіллю та спеціями та залишити на 20-30 хвилин. Це додасть м’ясу особливий аромат та збереже смак.
3. Без олії
Рослинна олія є настільки ж важливим елементом маринаду, як і кислота. Саме олія утворює на поверхні плівку, яка збереже м’ясо соковитим. Крім того, олія допомагає краще ввібрати спеції, розкривши аромат.
Для маринаду можна використовувати практично будь-яку олію, але варто пам’ятати, що головним критерієм є смак, який не повинен перебити смак самого м’яса.
4. Недостатньо спецій
Базовим компонентом маринаду є, безумовно, кислота, проте смак страви формують спеції та приправи. Приправ повинно бути не більше 4-х, а якщо їх правильно підібрати і поєднати, тонкий смаковий відтінок гарантований!
5. Занадто багато солі
Всі ми звикли до кожного маринаду додавати сіль, тому що м’ясу вона не зашкодить. Проте саме сіль може бути таким компонентом, який зіпсує страву. Сіль витягає з м’яса сік, тому в такому маринаді воно вийде занадто сухим. Такий же ефект має надмірно кислий маринад. Щоб цього уникнути, солити м’ясо краще після приготування або безпосередньо перед подачею.
6. Всього потроху
Кефір, соєвий соус, лимонний сік, оцет та інші компоненти додаються для того, щоб розм’якшити волокна м’яса. Вибір відповідного продукту для маринаду – справа смаку і допускає творчий підхід. Але якщо Ви хочете насолоджуватися смаком страви, не варто перетворювати маринад в «вінегрет». Виберіть основний компонент маринаду і створіть за допомогою декількох спецій смаковий фон.