Кулінарні хитрості
Риба

Як правильно сушити рибу?

#Корисне_ZuzikBBQ – Як правильно сушити рибу?

 

Сушена (в’ялена) риба – ідеальна закуска до пива. Сушити краще не надто жирну рибу (карась, ялець, окунь, судак, вобла). Перш за все, рибу потрібно добре промити, потім очистити від нутрощів, луску – не очищують. Якщо риба, обрана для в’ялення в домашніх умовах, завелика, то на спинці потрібно зробити надріз – від голови до хвоста, щоб вона потім швидше висохла. Після цього підготовлену рибу потрібно засолити в емальованому посуді, використовуючи сіль крупного помелу.

 

Кількість солі береться з розрахунку 20% від ваги риби. Вважається, що велика сіль повільніше всмоктується, але при цьому «витягує» більше вологи (при бажанні можна додати спеції – лавровий лист, чорний перець). Рибу скласти в ємність шарами, пересипаючи кожен шар сіллю.

 

Крім того, кожну рибку потрібно натерти сіллю зсередини, в черевці. Зверху покладеної риби поставити плоску тарілку і гніт (вантаж), залишивши рибу в прохолодному місці (в холодильнику) на кілька днів. Дрібний улов просолиться за 5 діб, рибу побільше потрібно тримати в розсолі (він з’явиться вже через кілька годин після засолювання) 7 діб.

 

Після того, як риба просолилася, її потрібно промити холодною водою, добре витерти і вивісити сушитись. Для того щоб захистити рибу в процесі сушіння від непрошених шкідників, її можна протерти 3-процентним розчином оцту або нерафінованою соняшниковою олією.

 

Сушать рибу, розвісивши на мідний дріт або товсту волосінь, просмикуючи її через очі за допомогою голки. Дехто чіпляє рибу за нижню губу канцелярською скріпкою, а потім «підвішує» на мотузку. У черевце великих рибин вставляють палички-розпірки, відкривають також зяброві кришки, трохи заламуючи їх, щоб голови швидше і краще просушились.

 

Зверху рибу потрібно накрити чистою марлею або тюлевою фіранкою в дрібну сіточку, щоб на неї не сідали мухи, оси. Сушитися риба повинна в сухому, провітрюваному приміщенні, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Міські жителі можуть сушити рибу на балконі або на лоджії, а ті, хто живе в сільській місцевості, сушать рибу в сараї або на горищі будинку, підвісивши так, щоб її не дістали коти.

 

В середньому на відкритому повітрі риба сушиться близько тижня, якщо потрібно прискорити цей процес, то можна підвісити рибу над газовою плитою (зрозуміло, не дуже низько). Вона буде готова через три дні. У добре просушеної риби на поверхні не буде виступати сіль.

 

Після зняття шкіри з лускою повинен «проявитися» шар ароматного блискучого жиру; м’ясо не сухе, але пружне, воно набуде темно-сірого кольору. Правильно засушена риба буде скрипіти, якщо її потягнути за хвіст і голову.

 

Порада! Готову сушену рибу рекомендується зберігати, загорнувши в пергаментний папір або чисту тканину, в холодильнику.

Tags: Кулінарні хитрості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.

Все, що потрібно знати про овочі-гриль