Які дрова?..
Не останнє місце в приготуванні шашлику займають дрова: аромат готового м’яса безпосередньо залежить від того, що використовувалося для вугілля. Смішно звучить, але в лісі правильне паливо знайти важко. По-перше, дрова потрібні абсолютно сухі – тільки такі зможуть тримати рівний жар.
Ялина і сосна точно не годяться: смола і хвоя при горінні додадуть м’ясу незборимий запах каніфолі.
Осика вбиває не тільки живі організми (нею добре лише бочки з квашеною капустою накривати), але й сам вогонь. Горять осикові плашки мляво, нерівно і якось невесело. Аналогічна історія – з вербою і тополею.
Якщо немає нічого іншого, можна використовувати березові полінця. Але м’ясного шедевра не чекайте: цурки, згораючи, так коптять, що шашлик зрештою виглядає не дуже апетитно.
Ідеальним паливом вважаються обрізки плодових дерев. Абрикос, яблуня, слива, вишня. Вони додадуть м’ясу ніжний аромат і смак. Далі – за спаданням – біла акація, терен, бук, дуб.
А найкращою визнана суха виноградна лоза – її неймовірний аромат забезпечить навіть безнадійному шашлику стовідсотковий успіх.
Не знайдете відповідних дрів, не турбуйтеся – в будь-якому супермаркеті продається така зручна річ, як готове деревне вугілля. Але майте на увазі: перш ніж його запалювати, приведіть шашлик в повну бойову готовність – «зашампурене» м’ясо потрібно буде ставити на мангал практично відразу, інакше вугілля прогорить.